Hidroloji Su Yönetimi alanında önceden istenilen sonuçların elde edilebilmesi için birden fazla platformda işlem yapılması gerekmekteydi. Bu nedenle istenilen hassasiyette veri üretilememekte veya kabul edilebilir sürelerin üzerinde zaman harcanarak vakit kaybı yaşanmaktaydı.

Ülkemizde Tarımsal Arazi Toplulaştırma projeleri başta olmak üzere, tüm altyapı çalışmalarına altlık olarak hidrolojik hesapların yapımında kullanılmak üzere geliştirdiğimiz Leosis GIS tabanlı Hidroloji Su Yönetimi masaüstü yazılımımız sayesinde; Tek platform üzerinde; havza sınırlarının belirlenmesinden, debi hesaplarının yapılmasına, şarampollerin ve sanat yapılarının boyutlandırmasına kadar tüm işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde projeler; istenilen hassasiyette ve çok kısa süreler içerisinde tamamlanabilmektedir.

Leosis GIS tabanlı Hidroloji Su Yönetimi yazılımımız; tarımsal arazi toplulaştırmalarının %50 sinde, su yönetimi projelerinde ise %20 oranlarında kullanılmakta olup giderek artan bir Pazar payı elde etmektedir.