Leosis Hidroloji akış ağlarının oluşturulmasından istenilen metod ve detayda debi hesaplamalarının yapılmasına kadar tüm hesaplama ve analizlerin tek platformda yapılmasına olanak veren ilk ve tek yerli CBS tabanlı masaüstü hidroloji yazılımıdır. PARDUS işletim sistemi ile tam uyumludur.

Leosis Hidroloji ile; akış ağları ve havzaları düzlük yoğun alanlarda dahi doğru olarak oluşturabilir, gerekli ara hesaplamaları (harmonik eğim, L, LC,..) yapabilir, hidrolojik toprak grupları ve CN hesaplamaları yapabilir, istediğiniz metodla (Rasyonel, Mockus, DSİ Sentetik) debi hesabı yapabilir ve isterseniz tarımsal alanlara yönelik geliştirilmiş özel hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Tek Platform

Leosis Hidroloji ile; akış ağları ve havzaların oluşturulmasından, debi hesaplamalarının yapılmasına kadar tüm hidroloji hesaplamalarını tek platformda yapabilirsiniz.

Büyük veri ve çoklu işlemci desteği

Leosis Hidroloji mevcut CBS yazılımlarının aksine sadece veri görüntüleme yerine konumsal analizler için de çoklu işlemci özelliği kullanmaktadır. Bu sayede mevcut yazılımlara kıyasla işlemci sayısı kadar daha hızlı sonuç üretebilmektedir.

Leosis Hidroloji ile veri boyutu sınırı olmaksızın çalışabilirsiniz. Leosis Hidroloji ile  devam eden projelerde ortalama 30-100 GB boyutunda veriler ile havza analizleri yapılmaktadır.

Curve number (CN) hesaplarını tek analiz içerisinde yapabilir ve CN haritası oluşturabilirsiniz. Bu işlem ile Hidrolojik toprak grupları (HTG) haritasını da kolayca elde edebilirsiniz.

noun_Time

Zaman Tasarrufu

Leosis Hidroloji’nin çoklu işlemci desteği, büyük veri yönetimi yetenekleri ve tek platform özelliği ile 2000 adet havza için gerekli debi hesapları dahil çalışma süreniz 2 haftayı geçmeyecektir. Ve bu çalışmaların tamamını tek personel ile yürütebilirsiniz.

duzluk copy

Düzlük Çözümü

Leosis Hidroloji ile çalışma alanınız içerisinde düzlük alanlar ve dar boğaz yapıları bulunması durumunda dahi özel olarak geliştirilmiş düzlük çözümleme analizi ile doğru havza sınırları ve akış ağları oluşturabilirsiniz.

Karşılaştırma

Tarımsal alanlar içerisinde yapılan köy yollarının şarampollerinin ve sanat yapılarının boyutlandırmaları için gerekli hesaplamalar, göllenme hesapları ve gerekli hidroloji çalışmalarını kolayca yapabilirsiniz.