LeosisGIS; Pardus, Linux ve Windows işletim sistemleri üzerinde kullanabileceğiniz masaüstü haritacılık ve CBS yazılımıdır.

Temel ve ileri düzey CBS araçlarının yanı sıra tamamen ülkemiz standartlarına göre tasarlanmış haritacılık araçları içermektedir.

Kolay ve hızlı veri üretimi, dikey palet yapısı ile istenilen araçlara kolayca ulaşılabilir.

Sayısallaştırma ve veri düzenleme aşamasında ihtiyaç duyacağınız tüm araçlar dikey palet menüsü altında kolay ülaşılabilir şekilde sunulmuştur.

Çalıştığınız katman tipine göre araçlar otomatik olarak değişir ve sadece o katman tipi üzerinde kullanabileceğiniz araçlar size sunulur. Böylece en hızlı biçimde ihtiyaç duyduğunuz araçlara ulaşırsınız.

BÖHHBÜY ile tanımlanmış hat tipleri ve semboloji özellikleri, görünürlük ölçekleri de dahil olmak üzere ön tanımlı olarak bulunmaktadır.

İstenilen sayıda online haritayı anında altlık katman olarak eklenebilir.

Uygulama içerisinde ön tanımlı online haritalar içerisinden seçerek veya adres satırına servis bilgisi girerek online servisi olan tüm haritalara ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Raster ve Vektör analizler

◦ LeosisGIS temel ve ileri düzey raster ve vektör analizler yapablirsiniz.

Yüzey modelleme, Eş yükselti eğrileri ve Profil kesit oluşturma

◦ Yükseklik bilgisi içeren vektör veriler üzerinden Sayısal Yükseklik Modeli (DEM) verisi oluşturabilir

◦ Sayısal Yükseklik Modeli (DEM) üzerinden eşyükselti eğrileri oluşturabilir

◦ Profil araçları ile hızlı ve kalay şekilde istediğiniz hatta ait profil oluşturabilirsiniz.

Analizlerde Çoklu işlemci ve büyük veri desteği

◦ LeosisGIS mevcut CBS yazılımlarının aksine, sadece görüntüleme işlemlerinde değil Konumsal analizlerde de çoklu işlemci ve büyük veri yönetim özelliği kullanmaktadır.

◦ Çoklu işlemci özelliği ile aynı büyüklükteki verilerde çok daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

◦ Büyük veri yönetimi özelliği diğer ürünlerin aksine 4GB boyutunun çok üzerindeki raster verilerde de analizler yapabilirsiniz.